Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

İSLAM ÂLEMİ BUYSA KRAL O!

Zafer Eren

Zafer Eren

Yorumlar  Yorum Sayısı : 2
Okunma  Okunma : 4853
Tarih  Tarih : 06 Kasym 2012 11:57
 

O, toprağından fışkıran petrolün daha havadayken dolara dönüşüp cebine girdiği kral.

Elhamdülillah, müthiş Müslüman kral!

 Sokaklarında şeriat gereği elleri kesik dilencileri, Kâbe’yi haddini bilmez şekilde çeviren yüksek binaları ile bir garip ülkenin kralı. 

Mermerli mezara karşı kral; hatta mezara karşı. Göm, üstünü toprakla kapa; gerisi haram! Peygamber mezarına bile meydan okuyor. Çünkü o bir kral!!!! Hem de utanmadan sıkılmadan Peygamberin mezarını buldozerle tehdit edecek kadar kral! 

Peygamberin mezarını yıkıp üzerine 6 milyar dolarlık cami yaptıracak kadar kral! Yapılacak camide aynı anda 1 milyon 600 bin Müslüman’ı peygamberlerinin mezarı üzerinde namaz kıldırtıp sonra da O’na salâvat getirtecek kadar kral! 

Cinlikte cinleri cin çarpmışa döndürecek kadar cin kral! Çünkü o, Peygamberin mezarını buldozerle kaldırıp üzerine dikeceği binalarda günlüğü 500 dolardan konaklama hizmeti verecek kadar kral. Yılda yaklaşık 15 milyon hacıdan 15 milyon adet 500 dolarcık! Nasıl para? Elhamdülillah, Elhamdülillah! Cami falan hikâye; bunların derdi imanı para. Sonra da kalkar şeriat gereği deyip insanları doğrarlar. 

O, buraya yapılacak yatırım ile elde edeceği parayı, peygamberine tercih eden kral! Rüyasında dolarları görüp sabah kalktığında peygamberin elini rüyada öptüğünü söyleyecek kadar mübarek kral! 

O Guinness Rekorlar kitabının da kralı! Gösterişte kral, görgüsüzlükte kral! 

Gösterişin en alası bunda ve ailesinde; ama mezara gelince 2 mermer bile haram.

İşte İslam ne çektiyse dini kendi keyfi, isteği ve çıkarı doğrultusunda kullanan bu kafalardan çekti. Elhamdülillah deyip malı götürür sonra da millete İslam dersi verirler. 

Hz. Muhammed, İslam dünyasının en değerli varlığıdır. Hz. Muhammed’in yattığı yer de sadece Suudi krala değil, tüm İslam dünyasına aittir. İslam Konferansı Örgütü’nün, “Buraya yapılacak herhangi bir densizlik tüm İslam dünyasına yapılmış sayılacaktır.” şeklinde bir karar alacak yüreği var mı, merak ediyorum. Yoksa onlar da Suudlardan gelecek dolarlara mı tav olacaklar? 

Arabistan’ın geçmişine ve geleceğine el koymuş Suud ailesi, aslında 1926’da da benzer girişimde bulunup peygamberin mezarına buldozer sokmaya kalkıştı. Sonra da nedendir vazgeçtiler. AKP eski milletvekili Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş, Atatürk’ün krala 1926’da rest çektiğine ilişkin belgeler olduğunu; krala telgraf çekip  “Bir taşına bile dokunursan ordumu karşına dikerim.” dediğini belirtti. Duruma bakılırsa Suudlar zınk diye kaldılar. 

Bugün Atatürk yaşasaydı çakmak çakmak gözleriyle sağ el işaret parmağını Güney’e çevirerek krala “Bana bak, peştemalli kral, o mezarlığın bir taşına dokunursan dünyayı başına yıkarım.” der ve halkını da bu konu da aydınlatırdı. Öyle anlaşılıyor ki 87 yıl sonra yine aynı girişimde bulunan bu aileye karşı delikanlı Müslüman bir lider lazım. Uzun sözün kısası Müslümanlar, peygamberin mezarına sahip çıkacak Atatürk’ünü arıyor. 

Danimarka’daki Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatür karşısında ortalığı cehenneme çevirenler, acaba şimdi ne yapacak? Bu durum, karikatür hakaretinden de öte değil mi? 

Kimse, krala ses çıkaramayıp sonra da ülkelerarası diplomasi, devletlerarası hukuk vb masallardan söz etmesin; bu olay çok farklı boyutlara sahiptir. 

Müslüman dünyasının önünde iki seçenek vardır: Birincisi Suudların dostluğu ve dolarlar, ikincisi Hz. Muhammed’in mezarı. Kral, dolarları seçti, bakalım Müslüman dünyası hangisini seçecek? 

Göreceğiz; bu âlemin % kaçı Müslüman, % kaç Müslüman; Danimarkalı densiz karikatüriste gösterilen tepkinin % kaçı bu peştamallı krala gösterilecek? 

Şimdilik ortalık sessiz, meydan boş.

Kimsede tık yok! 

Âlem buysa kral o.

 

 
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 2 yorum yazylmy?tyr.

Mehmet Karanlıktagezer [ 06 Kasym 2012 19:09 ]
Aydın Sorumluluğu
''MUHTAR CİVANIM'' başlıklı yazınızı ve yazınızla ilgili gelişmeleri okudum. Tam bir aydın sorumluluğu ve düşüncesiyle kaleme aldığınız bu ve diğer yazılarınızı takdirle okuyorum.
Şahsınıza yapılanları, ''okumayan, düşünmeyen, sorgulamayan bir toplum olma çabası içinde olanların gayreti’’ olarak gördüm.Onları ve onlara alet olanları kınıyorum.
efe han [ 06 Kasym 2012 14:04 ]
delikanlı başbakanımız seyrantepe' ye çıkar yönünü kıbleye döner ve erkeksen yap ta göreyim diyecek kadar yüreklidir.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

 

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2024 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com