Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Korku ve Panik Kamerada

Çöllolar Kömür Sahası'nda 1 kişinin ölümü, 9 kişinin toprak altında kalmasıyla sonuçlanan göçük, bir işçi tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülere göre sahada aralıksız 13 dakika boyunca toprak kayması yaşanıyor.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 15 ?ubat 2011 10:42

 

Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin kömür sahası olan Çöllolar Kömür Sahası’nda 10 Şubat 2011 Perşembe günü meydana gelen göçüğün ikinci bir cep telefonu görüntüsü çıktı.

Sahada çalışan bir işçi tarafından cep telefonuna kaydedilen görüntülerde facianın büyüklüğü gözler önüne seriliyor. İşçi, cep telefonuyle sahayı çekerken birden toprak hareketleniyor.

Toprak, İş Makineleri Ve Kamyonları Yutuyor

Göçük sırasında yüksek bir yerde bulunan işçi, görüntüleri çekerken aşağıdaki arkadaşlarına ‘toprak uçuyor’ diye bağırıyor. Toprak birden büyük bir gürültüyle kayarken, ortalık toz-duman oluyor. Göçük faciasını saniye saniye görüntüleyen işçi, iş makineleri ve kamyonların toprak altında kaldığını, göçüğün, sahanın Çoğulhan Nizamiyesi’ne kadar ilerlediğini söylüyor.

Ambulans Geri Dönüyor

Göçüğün başlamasından birkaç dakika sonra sahayı işleten Park Teknik firmasına ait ambulans, göçük sırasında işçilerin yaralanmış olduğunu düşünerek hemen göçüğün olduğu yere doğru hızla gidiyor. Ambulans biraz ilerledikten sonra göçüğün ilerleyerek devam etmesinden dolayı geri dönmek zorunda kalıyor.

13 Dakika Sürdü

Çöllolarda yaşanan göçük faciasını kaydeden işçi, bir taraftan telefonuyla faciayı kayda alırken, diğer taraftan da göçüğü anlatıyor. Sahada yaşanan dehşet anları işçinin sesine yansırken, görüntülere göre göçük yaklaşık 13 dakika sürüyor. İlk başta büyük toprak parçalarının kaydığı göçük 13 dakika boyunca devam ediyor.

1 işçi öldü, 9 işçi kayıp

Bir işçi tarafından cep telefonuyla saniye saniyye görüntülenen göçükte 1 işçi hayatını kaybetmiş, 2’si mühendis 9 kişi de toprak altında kalmıştı. Bugün göçüğün 5. günü ve 9 kişi halen toprak altından çıkarılamadı.


   
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2023 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com