Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

"Genel Müdürlük İçin Kanun Teklifi Vereceğim"

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, Türkiye'nin linyit rezervinin yarısını bünyesinde barındıran, Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi ile 2 tane termik santralın bulunduğu Afşin-Elbistan'ın genel müdürlük olması gerektiğini belirterek; "Genel müdürlük olması için de kanun teklifi vereceğim" dedi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 20 Kasym 2010 12:45

MHP Elbistan İlçe Teşkilatı’nda bayramlaşma, Kurban bayramı’nın ikinci günü parti binasında gerçekleştirildi.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programına MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Elbistan İlçe Teşkilat Yönetimi, belde belediye başkanları ve partililer katıldı.

MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya yaptığı kısa konuşmada tüm Elbistan halkının ve bayramlaşamaya katılanların bayramlarını tebrik etti.

MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı da Elbistan’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek;” Tüm İslam âleminin ve Elbistan halkının bayramı kutluyorum” dedi.

Daha sonra sözü alan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ise parti olarak seçim startını verdiklerini söyledi.

Seçim sürecinde tabandan tavana herkese görev düştüğünü söyleyen Paksoy; “Tabi bizim iktidar partisi gibi medyamız, parasal desteğimiz, uluslararası desteğimiz yok. Onun için bu görev bizlere düşüyor. Daha önce yaptığımız gibi şimdi de artık hep beraber kapı kapı, ev ev, gezerek çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu çalışmaları bıkmadan, usanmadan yapmamız lazım. Bu seçim bir kırılma noktası olacak diye düşünüyorum. AKP ısrarla mecliste CHP ve AKP’nin olduğu iki partili bir meclis istiyor. Bu konuda her türlü senaryoyu üretecekler, her türlü oyunlar oynayacaklar. Bunlara hazırlıklı olmamız lazım, bu konuda uyanık olmamız lazım. Çünkü AKP ve uluslararası güçler Milliyetçi Hareket Partisi’ni mecliste istemiyor. Ne diye başladılar şimdi, ‘MHP barajı aşamayacak.’ Yine bir başörtüsü meselesini gündeme getirdiler ısrarla. Başörtüsü meselesinde genel başkanımız dahil olmak üzere grup başkan vekillerimiz, genel başkan yardımcılarımız ‘gelin Anayasa Mahkemesi üyeleri değişti, yine 411’i temin ederiz’ dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir-iki lafına katılarak ‘biz bunu seçimlerden sonraya bırakacağız’ dediler. Yani çözülecek şeyi nemalanmak için çözmediler. Yine ısrarla MHP barajın altında kalacak diyorlar. Bu konuda da bir takım çalışmalar içine girerek referandumda olduğu gibi yine eski ülkücülerden birtakım konuları gündeme getirebilirler. Yani bir takım senaryolar içerisinde olabilirler. Birlik beraberliğimiz bozulmadan biz bu işin üstesinden Cenab-ı Allah’ın izniyle geleceğiz. Yani riya derseniz, yalancılık, düzenbazlık kendilerinde ama her şeyde üste çıkmaya çalışıyorlar. Bu konuda hepimize görev düşüyor” dedi.

Paksoy, enerjide Türkiye’nin kalbi olma noktasında hızla ilerleyen Afşin-Elbistan Bölgesi’ne de haksızlık yapıldığını belirterek; “Önümüzdeki hafta muhtemelen gündeme getireceğim. Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin işletme müdürlüğü şeklinde değil de genel müdürlük yapılması konusunda ve burada öncelikle personel alımında bölge insanına pozitif ayrıcalık yapılması yönünde gündem dışı konuşma yapacağım, genel müdürlük olması için de kanun teklifi vereceğim. Tabi bu işin başlangıcını yapacağım, gerisini de Elbistanlı hemşerilerimizin devam ettirmesini istiyorum. Türkiye’nin linyit rezervinin yarısının olduğu saha bu bölgede, 2 santralın 2 bin 400 megavatlık gücü var, daha C, D ve E de yapılmadı. Yani Türkiye’nin enerji üretiminin yüzde 15’ine yakınını bu bölge yapacak ve bu bölge işletme müdürlüğü şeklinde devam edecek. Son derece haksız bir uygulama. Hamitabat, Yeniköy ve Soma genel müdürlük, hepsi 600-1000 megavat arasında enerji üretiyorlar. Ve bu bölgenin mastır planı çıkartılmadı. Yani nasıl bir iskan politikası izlenecek, nasıl bir personel politikası izlenecek belli değil. Yani hep kara düzen gidiliyor” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2023 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com