Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Tarım İşçilerinin Yevmiyeleri Belirlendi

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, Elbistan'da faaliyet gösteren işçi temsilcileri ve çiftçiler ile bir araya geldiği toplantıda 2014 yılı işçi yevmiyeleri ve zirai faaliyetlerin ücretleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 29 Nisan 2014 09:26

Elbistan Ziraat Odası’nda düzenlenen toplantının ardından 2014 yılı tarım işçilerinin işçi yevmiyeleri çavuşluk ücreti dahil 32 TL olarak belirlendi.

            Toplantının ardından bir açıklama yapan Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, tarım işçilerinin bir günlük işçi yevmiyesinin 32 TL olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Oda yönetim kurulunun 28 Nisan 2014 tarih ve 08. nolu kararına gereği, ilçemizde 2014 yılı çalışma mevsimi başladığından, tarım işçilerinin bir günlük işçi yevmiyesi çavuşluk (Elçilik) içinde 32 TL’dir. 30 TL’si işçinin, kalan 2 TL’si de çavuşun. Ortalama 20 işçinin başında bir çavuşun bulunması gerekmektedir. Çavuşun yevmiyesi işveren tarafından ödenir.  Yatılı gelen işçi için getirme işverene, gidiş işçiye ait 16 yaşından küçük işçi çalıştırılamaz her gün gidiş, geliş yapan işçiler için işverenle işçiler kendileri, anlaşacak işçi en az 8. saat çalışmak zorundadır. Açık kamyon ve kamyonetle işçi taşınamaz. İşçilerin zaruri ihtiyaçları işveren tarafından karşılanacaktır. Bunlar WC, su ve ilk yardım çantası gibi şeyler. Ayrıca işçi 8 saatten fazla çalıştırıldığı takdirde, her saat için 4 TL ücret ödenmesine karar verildi. Sulu arazide çift sürümü 19 TL, kıraç arazide çift sürümü 17 TL. Kültivatör çekimi 10 TL, koplu çekimi 10 TL, kürümle 8 TL, diskaro 9 TL, tarla zirai ilaçlama dönümü 5 TL, 1 tonluk depoda bahçe ilaçlama 55 TL, 400 litrelik ilaçlama 35 TL olarak belirlendi.”

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2023 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com