Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Mükrimin Halil Yinanç, Ölümünün 50. Yılında Anılacak

Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç, vefatının 50. yılında, Elbistan Mükrimin Halil Yinanç Aile Vakfı (ELMÜHAY) tarafından organize edilen 2 ayrı etkinlik ile Elbistan'da anılacak. Düzenlenen konferans, bugün saat 20.30'da Mükrimin Halil Lisesi Spor Salonu'nda yapılacak.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 27 Mayıs 2011 09:41

1900 yılında Elbistan’da doğan ve 1961 yılında vefat eden Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç için düzenlenecek konferans dolayısıyla gazetemizi ziyaret eden vakıf yöneticileri ve ELMÜHAY üyeleri, Bizim Elbistan Gazetesi Editörü Meltem Göçer ile bir araya gelerek bugün düzenlenecek olan konferansa tüm Elbistan halkını davet ettiler.

ELMÜHAY Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yinanç, Genel Sekreter Nurullah Erkılıç, Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Yinanç, TBMM Emekli Genel Sekreteri Tacettin Yinanç, Vakıf Üyesi Nusretoğlu Mehmet Yinanç ve Celal Çolakoğlu ile Vakıf Danışmanları Ömer Hakan Özalp ve Arif Bilgin, gazetemiz ziyaretlerinde konferans hakkında bilgi verdiler.

ELMÜHAY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yinanç, Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç’ın  vefatının 50. yılı nedeniyle ilk defa böyle bir konferans düzenlediklerini ifade etti.

Yinanç, “2010 yılı Mayıs ayında İstanbul’da kurulan ELMÜHAY Vakfı, bu yıl Elbistan’da 2 ayrı etkinlik programladı. Bu etkinliklerden birincisi; kuruluşundan bu yana Mükrimin Halil Lisesi’nden mezun olanların davetli olduğu pilav günü organize edilecek. İkinci etkinlik ise; Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç paneli düzenleyeceğiz. Panele çeşitli üniversitelerden bilim adamları ve tarihçiler katılacaklar” dedi.

Oturum başkanlığını Dr. Mustafa Kök’ün yapacağı konferansa Prof. Dr. Fehameddin Başar, Prof. Dr. İlhan Erdem, Prof. Dr. Mehmet Hilmi Erginöz ve Doç. Dr. İlyas Gökhan konuşmacı olarak katılacak.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

Kerim Ünal [ 27 Mayıs 2011 13:30 ]

Elbistan'ımızın yetiştirdiği büyük değerlerimizden Ord.Profesör Rahmetli Mükremin Halil YİNANÇ Hocamızı bir kez daha minnetle ve şükranla anıyorum.Geniş katılımlı bir panelle Hocaların Hocasını yadeden değerli ve vefalı tertip komitesine teşekkür ediyorum.Başta Türk Ocakları Camiasından değerli dostlarım ve Hocalarım;Prof.Dr.Mustafa KAFALI ve Dr.Mustafa KÖK olmak üzere tüm konuşmacılara başarılar dileğiyle, tüm ELBİSTANLI Hemşerilerime selam ve saygılarımı sunarım.
Kerim ÜNAL, Makina Yüksek Mühendisi-ANKARA

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: